Paweł Lenarcik

Piłkarz
21.03.1995 Tomaszów Mazowiecki

Biografia

Paweł Lenarcik urodził się 21 marca 1995 roku w Tomaszowie Mazowieckim. W młodości był zawodnikiem AP UKS Mazovii Tomaszów Mazowiecki oraz GKS Bełchatów. W pierwszym zespole Bełchatowa zadebiutował 12 sierpnia 2015 roku w zwycięskim 1:0 meczu Pucharu Polski z Bytovią Bytów, a debiut ligowy w I lidze miał miejsce 5 września 2015 roku w meczu z GKS-em Katowice.

15 grudnia 2020 roku Lenarcik podpisał kontrakt z Miedzią Legnica, z którą w sezonie 2021/2022 wywalczył awans do Ekstraklasy. 1 czerwca 2023 roku ogłoszono jego odejście z klubu. 19 czerwca 2023 roku związał się 2-letnim kontraktem z Arką Gdynia. 16 stycznia 2025 roku jego kontrakt z klubem został rozwiązany za porozumieniem stron. Tego samego dnia został ogłoszony zawodnikiem Chrobrego Głogów, z którym podpisał 1,5-roczny kontrakt.

Zobacz pełny artykuł na Wikipedii

Osiągnięcia

Awans z Miedzią Legnica do PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/2022.
Debiut ligowy w I lidze w 2015 roku (GKS Bełchatów).
Podpisanie kontraktu z Arką Gdynia (2023).
Przejście do Chrobrego Głogów (2025).

Ciekawostki

W młodości występował w AP UKS Mazovii Tomaszów Mazowiecki i GKS Bełchatów jako junior.
Zadebiutował w Pucharze Polski 12 sierpnia 2015 roku.

Udostępnij